فیروز سیر

STOCK FOOTAGE در فیلم چیست؟ - فیروز سیر

استوک فوتیج می تواند منبع بسیار خوبی برای فیلمسازان و دارندگان استودیو باشد. در حقیقت ، تقریباً هرکسی که در صنعت فیلم سازی فعالیت می کند ، از اهمیت و اهمیت استوک فوتیج آگاه است و اکثر شرکت های تولید کننده کل کتابخانه فیلم های موجود را در اختیار خود خواهند داشت. حتی اگر قبلاً هرگز از استوک فوتیج استفاده نکرده باشید ، مطمئناً در فعالیت های روزمره خود به صورت آنلاین ، تلویزیونی و حضوری بارها به آن برخورد کرده اید. اما ، تصاویر موجود در فیلم چیست و چه چیزی باعث اهمیت آن می شود؟

STOCK STOCKAGE چیست؟

استوک فوتیج ، که گاهی اوقات به عنوان فیلم b-roll یا فیلم استوک نیز شناخته می شود ، نمایانگر اشکال مختلفی از محتوای ویدیویی یا کلیپ است که می تواند برای انواع پروژه ها و نیازهای تولید فیلم استفاده شود.

استوک فوتیج برای هیچ تولید خاصی فیلمبرداری نشده است ، بلکه نمایانگر کتابخانه ای از فیلم های تصادفی است که به مرور زمان ضبط شده است تا در صورت لزوم در تولیدات بعدی استفاده شود. 

چشم انداز

استوک فوتیج نشان دهنده کلیپ ها و عکسهای مختلف است که به طور کلی از یک منظر کلی گرفته می شوند. آنها می توانند تقریباً در مورد هر چیزی و هر آنچه شما تصور کنید باشید.

استوک فوتیج ممکن است یک نمای هوایی از کنار یک ساختمان ، یک نگاه به دریاچه ، یک نمای نزدیک از یک فرد ، یک زاویه دید عریض از یک مزرعه ، یک قایق تندرو باشد که در میان موج ها سقوط می کند – هر چیزی ، به معنای واقعی کلمه ، هر چیزی است.

فیلم STOCK از کجا می آید؟

فیلمسازان استوک فوتیج را از منابع مختلف تهیه می کنند ، اگر مدتی است که در کار تولید هستند ، بیشتر آنها را از کتابخانه فیلم های استوک فوتیج خود می گیرند. بعضی اوقات فیلمسازان از طریق منابع خارجی ، از طریق وب سایت هایی که فیلم و کلیپ یا عکس منبع باز تهیه می کنند ، استوک فوتیج را به دست می آورند.

اکثر استودیوهای فیلم ، کلیپ ها ، بازده ها و فیلم های b-roll را که برای پروژه های مختلف ضبط کرده اند ، در بایگانی موسوم به “استوک فوتیج” خود نگهداری می کنند.

چرا فیلم STOCK مهم است؟

اکنون که می دانید تصاویر موجود در فیلم چیست ، چه چیزی باعث اهمیت آن می شود؟ سینماگران می توانند از استوک فوتیج برای اهداف مختلف استفاده کنند ، به عنوان کلیپ های پرکننده در پروژه های مختلف ، برای ایجاد ارزش در عکس ها یا صحنه های موجود ، معرفی یک بخش یا حمایت از یک مستند.

موارد زیادی ، تقریباً بی نهایت از استوک فوتیج وجود دارد که همین امر باعث می شود کتابخانه استوک فوتیج برای یک شرکت تولیدی بسیار مهم باشد.

ویرایش یکپارچه

شما احتمالاً به فکر همه عکسهای مختلفی هستید که اخیراً در تبلیغات تجاری ، vlogs ، فیلم ها و تلویزیون دیده اید و از خود می پرسید کدام کلیپ ها برای هدف پروژه گرفته شده اند و کدام استوک فوتیج است.

اگر شما هم با خود فکر می کنید ، “من به طور خاص متوجه هیچ کلیپ ویدیویی نشده ام؟” مطمئناً حق با شماست! یکی از جذابیت های موجود در استوک فوتیج این است که این تصاویر معمولاً در تولیدات مختلفی گنجانده می شود که ما به گونه ای عادت داریم ببینیم فقط متناسب باشد.

ایده این است که آن را به طور یکپارچه در مکان مورد نظر قرار دهد ، تا جریان بصری را هنگام پر کردن در مکان مورد نیاز فراهم کند. و با ویرایش درست ، این دقیقاً همان کاری است که استوک فوتیج انجام خواهد داد!

با تدوین درست ، حتی می توان یک فیلم کوتاه را با استوک فوتیج تهیه کرد! این خلاقیت شگفت انگیز ساخته شده توسط کریسکوارت را ببینید!

بازدید : - بار دسته بندی : ریپورتاژ تاريخ : 21 ژوئن 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.